Červen 2009

Ochutnávka z dalšího alba Druhé Strany

24. června 2009 v 20:59 | Punkovej sněhulák |  Články a aktuality
Právě v těchto dnech(22.6.-25.6.) Písecká HC/Punková banda Druhá Strana nahrává své další album(demo).
Nahrávky z tohoto nového alba můžete ochutnat na http://bandzone.cz/druhastranaFotky ze života Skins (2)

21. června 2009 v 21:49 Galerie
I Skinheadi sportují...


Rozhovor s Píseckou DRUHOU STRANOU

11. června 2009 v 0:00 | Punkovej sněhulák + DS |  Písecká Punková scéna
Na mé záludné otázky zodpovídal frontman DS - Foxx

1) Jak jste se dali dohromady? A koho napadlo vytvářet vlastní muziku?

Kapelu jsem dal dohromady já, bylo to v létě roku 2004. Původní složení tvořili hlavně kámoši a takový ty lidi co šli kolem a chytili se. Potom se to ovšem, hlavně díky divokým kalbám, které provázeli naše zkoušky začalo trhat, spíš se chlastalo a o hudbě se víc mluvilo než aby se hrála. :-) Snažil jsem se to nějak šéfovat, sháněl nový lidi a tak… Když se naše uskupení konečně ustálilo, shodou okolností jsme museli změnit zkušebnu. To se ukázalo jako docela šťastný, protože změna prostředí nám hodně pomohla a začali jsme konečně tvrdě makat. To trvá s občasným škobrtnutím až dodnes !

2) Hrajete často koncíky?

Konzíky hrajem jak to jde, průměrně tak 1-2 do měsíce - prostě jaxe to sleze. Berem každou akci - ostatně vybírat si nemůžem a ani nechcem. Náš cíl je hrát pro lidi. Takže všude kde o nás budou stát a bude to v našich silách, tak MOC rádi přijedem :-)

3) Je vaše hudba ovlivněna nějakou kapelou? Co vůbec posloucháte?

Všichni posloucháme předevšim tvrdší muziku, od PunkRocku, přes HardCore až po TrashMetal a podobný prasečinky. Máme svůj styl, ale nejsme žánrově extrémně vyhraněný. Kromě nevraživosti až otevřený nenávisti k čistě komerčním záležitostem jako je disco, zkostnatělá česká pop-music nebo moderní extra naleštěný pseudo hip-hop, tolerujeme a respektujeme ostatní. A doufáme že ostatní se k nám budou chovat stejně ! :-)

Z kapel nás dost oslovili třeba SYSTEM OF A DOWN, STATUS PRAESENTS, EXPLOITED, KRUCIPÜSK, WOHNOUT, ATARI TERROR, VISACÍ ZÁMEK, FLAMING COCKS, NIRVANA, FUNKCE ŠROUBU, OFFSPRING, MISFITS, RISE AGAINST, HORKÝŽE SLÝŽE, a spousta dalších…

4) Je nějaká kapela ze kterou by jste si chtěli zahrát?

Určitě by jsme si chtěli zabrnkat a zabékat s kapelama jako třeba STATUS PRAESENTS, ATARI TERROR nebo FUNKCE ŠROUBU. Věříme že nic není nemožné, taxnad se to někdy podaří :-)

5) Jaký máte názor na hudební scénu v Písku?
Jakou Píseckou "konkurenci" by jste posluchačům doporučili?

Hudební scéna v Písku nám přijde poměrně zatuchlá. Navenek se zdá, že kapely spíš zanikaj, než aby vznikaly a místo těch zaniklejch většinou zbyde prázdný místo. Úplnej přehled co se děje, kdo co kde kutí nemáme, ale já třeba vim minimálně o 3 kapelách, který se snad úspěšně vyklubou a zaplní prázdný místo.

Fandíme především Nohama nad zemí, se kterýma se známe a pak taky Stopám v písku, ale ty už nějakej čas nehrajou koncerty a zkouší málo… Což nás mrzí a pro Píseckou scénu je to škoda. :-(

6) Co říkáte na Písecký pankáče?

Písecký punkáči? No tak jsou tu takový, který jsou v pohodě, dá se s nima bavit, chlastaj s mírou, jsou v pohodě a nedělaj moc velkej bordel - nebo jen občas ! :-) Protože sranda musí bejt… :-D Ale paxou tu takový, který moc chlastaj a okolí akorát štvou. A tím štvou i nás.

7) Máte nahraný a vydaný Demo s názvem "Druhej břeh", dá se někde pořídit??

Ve studiu HELLSOUND, které se nachází v nádherných krajích umavy, blízko Volyně, přesněc : Čestice. :-) Je tam moc příjemný metalový pán, který svou profesi zvládá bravurně. Je to fajn člověk a máme ho moc rádi.

8) O čem jsou vaše texty a kdo je píše? Kterej song hrajete nejraději?

Texty jsou předevšim o světě kolem nás a lidech, který ho obývaj. Snažíme se na nahlížet na všechno z druhý strany, která nikoho pokrytecky nechrání. Podle toho to taky vypadá - občas ironicky, občas vážně... V našich textech je sem tam i nějakej skrytej význam, kterej najdou ty jejichž mysl je otevřená. Prostě píšem o tom co nás zajímá, o čem přemýšlíme a co se nám líbí.

Oblíbená píseň? No spíš každej má takovou kterou nemusí z různejch důvodů... Ty důvody jsou hlavně výkonostní. Ale jsem si jistej že všichni máme rádi naše nový pecky, jako je třeba ĎÁBEL, PRACHY nebo EKO.

7) Jaké máte plány do budoucna? Plánujete novou desku?

Plánujeme EP s pracovnim názvem K TOBĚ. Songy už máme složený, otextovaný a nazkoušený. :-) Bude to pět válů + jeden instru-mentální. Nahráváme 22. -25. 6. ve výše zmíněnym studiu HELLSOUND. Už se na to moc těšíme ! :-) Celý to bude hned ke stažení ZDARMA z našich stránek. Na podzim (snad) budem pořádat v Divadle pod čarou takovej symbolickej křest. Tou dobou by už asi měli bejt i trika. Jestli o ně bude nějakej zájem. :-) Paxe vrhnem na složení několika novejch věcí, trochu počechráme ty starý a budem drillovat na regulérní cd. Festivalovou sezónu jsme nestihli, takže snad to nový cd přinese nějakou novou odezvu lidí. Takže plánů do budoucna máme dost řek bych ! :-)

10) Máte nějaký jiný koníčky než hraní v kapele, třeba fotbal nebo tak něco?

Ty jo vlastně ani moc ne... Akorát ženský a hospodu :-D Majdlis (bubeník) docela často podniká takový mazce jako lezení po skalách/stěnách, ježdění na vodu, na hory,podniká divoký tahy s našim bejvalym basákem (dnes hipízáckým exotem) Vítkem a staví boudy pro psy…

11) Vzpomínáte na nějakej nejlepší koncert, kde se vám hrálo opravdu dobře??

Nejlepší koncert byl na ROCK REGION FESTu, kde pařilo mrtě lidí a bylo to fakt dost dobrý. Vyhráli jsme diváckym hlasování a moc nám to dalo. V podstatě energii na tohle EP. Kapela je prostě Perpetum mobile… :-)

12) Co by člověk měl udělat když by Vás chtěl pozvat?

Předevšim nám napsat na http://www.BandZone.cz/druhastrana , nebo na druhastrana@email.cz , nebo zavolat na číslo uvedené na BZ nebo na stránkách :-) (Moje :-D) Na mail chodim skoro každej den, takže aspoň nebudete muset utrácet za naše nahánění. Když nás k vám naženete (jako že jo), tak nám stačí na benzín a nějaký drobný na bagetu. :-)

Slova na závěr?

Děkujeme všem co nás poslouchaj, chodí na koncerty, pomáhaj nám a všemožně nás podporujou ! Patří jim za to VELKÝ DÍKY !!! Podporujem světovej mír a "Kim Čong-il je píča !!!" LOVE MUSIC HATE FASCISM !!! Buhehe :-D
Zdraví vás druhá strana a doufáme že se někdy uvidíme na nějaký akci. Dík za rozhovor. Přejem spoustu kvalitních článků a stovky věrných čtenářů ! :-)
Děkuji Foxovi a celé Druhé Straně za rozhovor, a přeji jim ještě mnoho skvělých fanoušků a let hraní!
Díky - P. Sněhulák