Únor 2008

Old Punk & Ska - Písek - 7.3.08

29. února 2008 v 20:00 | Punkovej sněhulák |  Akce!

EXTRAKT

Pátek 7.3. 2008, od 20:30. Divadlo Podčarou
Do Podčáry přijede legenda a to bez pochyby. Někdy začátkem 80-tých let opouští Honza Tyl Parkány (tehdy snad ještě pod názvem Park X) a zakládá na tu dobu silně progresivní uskupení pod názvem Extrakt. Kapela si velmi rychle našla publikum a přitáhla k sobě především písecké a strakonické punkery, ale zrovna tak i blatenské máničky. Všichni byli ochotni jet kamkoliv, kde skupina mohla zahrát. Existence však trvala krátce, neboť Honza Tyl s částí kapely emigroval. Po návratu z emigrace dal dohromady VHS (Volné Hudební Sdružení). V Písku se ovšem představí opět pod názvem EXTRAKT a tak se snad nenajde nikdo, kdo by nepřišel zavzpomínat, anebo objevovat legendu.
Vlezné: 80,-Kč

Plakát zde

PRAGUE SKA CONSPIRACY+ Art Factory

Pátek 7.3. 2008, od 21:00. Local Club - Velké nám. 114 (mezi muzeem a sladovnou)
Večírek v rytmu Ska, soulu a r'n'b


Pivo

24. února 2008 v 12:00 | Punkovej sněhulák |  Články a aktuality
Pivo je kvašený, slabě alkoholický nápoj vyráběný v pivovaru z obilného sladu, vody a chmele pomocí pivovarských kvasinek.

Podle českých předpisů se pivem rozumí: pěnivý nápoj vyrobený zkvašením mladiny připravené ze sladu, vody, neupraveného chmele, upraveného chmele nebo chmelových produktů, který vedle kvasným procesem vzniklého alkoholu (ethanolu) a oxidu uhličitého obsahuje i určité množství neprokvašeného extraktu (§ 11 písm. a/ vyhlášky č. 335/1997 Sb.).

Nejtypičtější druhy světlého piva v Česku jsou piva výčepní, tj. piva z ječných sladů s extraktem původní mladiny 8-10 % hmotnostních, a piva ležáky, tj. piva z ječných sladů s extraktem původní mladiny 11-12 % hmotnostních. To však nejsou jediné druhy piva.
Dalšími druhy piv je pivo tmavé (z tmavého nebo karamelového sladu), řezané (při stáčení smíšené z tmavého a světlého piva), lehké (do 7 % extraktu původní mladiny), speciální (extrakt původní mladiny 13 % a výše), porter (tmavé pivo s extraktem původní mladiny 18 % a více), pšeničné, kvasnicové (vzniklá přidáním rozkvašené mladiny do hotového piva při stáčení), nealkoholické, ochucené a další.

Kolem piva jsou různá sběratelství, ať jde o pivní tácky či etikety, ale také pivní sklenice, zátky z lahví atd.
JAKOU ZNAČKU PIVA A DRUH MÁTE NEJRADĚJI?
Napište pod článek;)

Loikaemie - 28.2.08 - Zrušeno

20. února 2008 v 16:08 Akce!
28.02 Loikaemie ZRUŠENO!
Únor 22, 2008

Turné Loikaemie zrušeno! Po pěti odehraných koncertech v Německu bubeník Paul náhle onemocněl zatím nespecifikovanou plicní infekcí. Koncert v Paříži byl zrušen a druhý den v Bordeaux kapela odehrála jen 15 minut, víc Paul nezvládl. Další koncerty ve Francii, Španělsku, Itálii, Švýcarsku, České Republice, Rakousku a Německu byly po dlouhém rozhodování zrušeny. Kapela je nyní zpátky v Německu a Paul se léčí.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Kapelu Loikaemie z německého Plauen není asi nutné nijak zvlášť představovat.
Kapela začala hrát v roce 1996 a její počátky se nesly jednoznačně ve znamení úderného a jednoduchého Oi! s klasickými texty o přátelství, alkoholu a životě na ulicích. Díky svému nezaměnitelnému soundu si kapela získala obrovskou oblibu u domácího publika a záhy se stala vlajkovou lodí německé nerasistické skinheadské scény. Druhá deska z roku 1999 více než potvrdila její ambice a katapultovala kapelu do čela evropské Oi Punkové scény. Skupina získala na téhle desce kompaktní a syrový zvuk, který nezapřel lehké ovlivnění hardcorovou muzikou. Texty se pomalu začínají otáčet i k vážnějším a politickým tématům, ale nechybí ani odlehčené věci, potvrzující, že si kapela zachovává potřebný nadhled.
Loikaemie začíná hrát po celé Evropě a její obliba stoupá. Obrovský hit z jejich třetí desky nazvaný "Good night, white pride" se stal hymnou všech Punks a Skins, kteří se odmítli smířit s rovnicí skinhead = nácek a pro německé antifašisty představuje Loikaemie kultovní záležitost.
V loňském roce kapela vydala svou zatím poslední, čtvrtou desku a od začátku února křižuje celou Evropu na šňůře nazvané prostě "Join the underground".

Ska...

16. února 2008 v 20:00 | PSb Crew |  Články a aktuality
Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska SkaSka Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska Ska a ještě jednou Ska;)

Video: Elvis Presley - That's All Right, Mama

10. února 2008 v 13:53 | Punkovej sněhulák |  Média
Elvis Presley - That's All Right, Mama

( Pro stažení klikněte pravým tlačítkem na "Elvis...." a zvolte Uložit cíl jako...)
*Všechny mp3 a videa, které jsou zde volně ke stažení nejsou uloženy na tomto serveru, proto se distancujeme od odpovědnosti za jejich kvalitu, funkčnost či porušování autorských práv. *
Čínští Punx

3. února 2008 v 16:47 | Punkovej sněhulák |  Galerie