Písecký Punkový Svět (2.) - Nohama nad zemí

3. listopadu 2007 v 18:00 | NNZ, vložil Punkovej sněhulák |  Písecká Punková scéna


U zrodu kapely stáli 3 lidé: kytarista Pařez, baskytarista Ozi a bubeník Huťák.
Píše se rok 1998 a punk slaví velké úspěchy v jihočeském undergroundu.
Není tedy s podivem, že tento směr zásadně ovlivňuje tvorbu nově vzniklé kapely. Během prvních měsíců přivádí Huťák svého bývalého spolužáka Ondřeje, ze kterého se stává vůdčí zpěvák kapely. "Potkal jsem Ondru v jedný putyce, kde jsme se občas scházeli se spolužáky z gymplu," vzpomíná Huťák.V této sestavě účinkuje kapela zhruba rok. Poté přichází pátý člen, houslistka Týna. Vzniká několik "garážových" nahrávek, mezi nimi i první "album" Hegedüsch live.

"Bylo to hezké období," vypráví Pařez. "Po každé zkoušce jsme se scházeli na tzv. hudebních teoriích. Chodila s námi ještě spousta dalších kamarádů. Hodně se tehdy pilo a plánovalo..."
Na konci roku 2000 nahrává kapela 1. oficiální nahrávku Vzhůru nohama. Oficiální v tom smyslu, že jí sama kapela šíří mezi lidmi. Následující rok oznamuje Ozi odchod a vzápětí i Ondřej. Zpěvu se ujímají Pařez a Týna a hledá se nový baskytarista. Koncem 2001 přichází Jirka, který se právě přistěhoval z Prahy. Kapela začíná znovu nabírat dech a vrací se na pódia.

V polovině roku 2003 gradují rozpory v kapele a Jirka odchází. Na jeho místo nastupuje Honza. "Honza mě tehdy oslovil v Divadle Pod čarou," vypráví Pařez. "Sháněl nějakou kapelu a u nás se zrovna uvolnilo místo. Byla to velmi šťastná shoda náhod."
Intenzivně se zkouší a v létě 2003 vzniká již studiové CD Bez záruky. Kapela dostává spoustu nabídek ke koncertování.
Zásadní změna nastává až v roce 2005, kdy Týna odchází a nastupuje kytarista Michal. Tím se od základů mění zvuk kapely. Tklivé housle nahrazuje ostrá kytara. Pařez tuto událost komentuje: "Týna měla pravdu. Asi jsme opravdu začínali přešlapovat na místě, a proto odešla. Díky nové sestavě jsme se mohli vydat na novou cestu. Bylo to pro nás pro všechny velmi inspirující."

Po dvou letech však musí Michal kapelu z pracovních důvodů také opustit. Píše se rok 2007 a novým členem se stává kytarista Šípek, který v rekordním čase zvládá repertoár kapely a šou pokračuje...

Děkuji NNZ za poskytnuté informace!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama