Červenec 2007

Odkaz na rozhovor s The Casualties před Antifestem

31. července 2007 v 11:41 | Punkovej sněhulák |  Punks
Rozhovor je ZDE

Jak tančit na Ska:))

28. července 2007 v 1:07 | Punkovej sněhulák |  Galerie
Řiďte se dle obrázků;-)

Video: Dropkick Murphys - Spicy McHaggis Jig

24. července 2007 v 0:05 | Punkovej sněhulák a spol. |  Média
DM jistě nemusím představovat, ale kdyby někdo náhodou neveděl tak tento band vznikl r. 1996 v Bostonu. Jeho žánrové zařazení je Punk Rock, Irish Folk, Rock, a HardCore:)

Dropkick Murphys - Spicy McHaggis Jig

(Pro stažení klikněte pravým tlačítkem na "D.M. - Spicy McHaggis Jig" a zvolte Uložit cíl jako...)
*Všechny mp3 a videa, které jsou zde volně ke stažení nejsou uloženy na tomto serveru, proto se distancujeme od odpovědnosti za jejich kvalitu, funkčnost či porušování autorských práv. *


ANTIFEST 2007

23. července 2007 v 17:15 | Punkovej sněhulák |  Akce!

Nazi Punks

20. července 2007 v 20:14 | Punkovej sněhulák |  Kuriozity
Autoři Punk And Skins blogu nijak nepodporují tuto skupinu lidí, jen o ní informují!
Článek nevystihuje jejich názory.


Nazi punks (nebo NS punk, White Punks) jsou krajně pravicové skupiny z mnoha odvětví hnutí "punk". Oproti názvu se však NS punks zaměřují spíše na styl oblékání a hudby, na provokace a bitky, než na politiku. Nejsou tolik známí, nemají často vlastní velké party, většinou je pohltí místní nazi gangy.
Také pro podobné názory a postoje se objevují na akcích pořádaných NS skinheady. Pravděpodobně jediným společným znakem NS punks-co se názorů týče- je neutuchající nenávist vůči anarchistickým punks a anarchistům a komunistům vůbec.

V 90. letech měli své kapely, mezi než patřila např. "Arbeiter", nebo "Celková Impotence", Tyto kapely produkovali nacionalistické texty. V místech působení NS punks se často objevují nápis a hesla na zdech:"NS Punks - svoboda národu!", "Nechce se recese, takže agrese? Takže NS PUNKS!" atd.

NS punks styl svého oblékání buď odvodí od nácků a nechávají si pouze typická "číra", která však délkou nepřesahují 10cm, nebo zůstávají věrni punkovému stylu (kožené bundy, spínací špendlíky, pyramidky, řetězy) ale jednoznačně odmítají styl anarchopunks, tzv"chlast a špína".

Často se objevují antianarchistické prvky(nášivky, odznáčky). Např mezi nejznámější atributy subkultury Nazipunks patří keltský kříž, s písmeny N a P sraženými do sebe, příslušníci NS punku používají Říšskou válečnou vlajku, avšak upravenou, s velkým písmenen P v kruhu a keltským křížem v rohu.
Znak ZDE
Punková kapela The Exploited je nějaký čas obviňována že jsou nazi punks, kvůli nošení svastik, rasistických značek a chování zpěváka Wattieho Buchana a kvůli údajných osobních spojeních k členům extrémní pravice. Nicméně žádný z textů písní nepodporuje nacismus nebo fašismus.
Nazi punks by se neměli plést s ranými punks, třeba jako Sid Vicious a Siouxsie Sioux, kteří začlenili nazi obrázky třeba jako svastiky a jsou obvykle myšleni jako provokace.

Zdroj: Nějakej náglovskej blog a en.wikipedia.org/wiki/Nazi_punk