Červen 2007

Koncert 20.7.07 v Písku - Zrušen, Přesunuto na Podzim

26. června 2007 v 17:50 | Punkovej sněhulák |  Akce!
Omlouváme se všem co chtěli přijet i z dálky, ale objevili se nečekané závažné problémy.
Koncert se přesouvá na podzim, tudíž sledujte tyto stránky. Děkujeme za pochopení.

Weby: Tattooed Bastards, Stopy v písku, Music klub Patro, Punk and Skins blog

Omlouváme se všem co chtěli přijet i z dálky, ale objevili se nečekané závažné problémy.
Koncert se přesouvá na podzim, tudíž sledujte tyto stránky. Děkujeme za pochopení.

Video: Oxymoron - Run From Reality

26. června 2007 v 11:46 | Punkovej sněhulák |  Média

( Pro stažení klikněte pravým tlačítkem na "Oxymoron - Run From Reality" a zvolte Uložit cíl jako...)
*Všechny mp3 a videa, které jsou zde volně ke stažení nejsou uloženy na tomto serveru, proto se distancujeme od odpovědnosti za jejich kvalitu, funkčnost či porušování autorských práv. *


Nejlepsi obrazek!

23. června 2007 v 23:53 | Skins? |  Galerie


Punks a "Skins" in Prague - dokument BBC z počátku 90.let

14. června 2007 v 22:23 | Punkovej sněhulák |  Média
Tento dokument je z Prahy, něco před rokem 1993. Ještě je tam zkreslen pohled na Skinheads, dnes bychom řekli že jsou to Boneheads. Tudíž neberte ten obsah příliš vážně.
Mimochodem je to v Angličtině.

vol. 1


vol. 2


vol. 3

Legenda jménem RAMONES

6. června 2007 v 20:06 | Punkovej sněhulák a spol. |  Punks
Ramones jsou považováni za vůbec první punkovou kapelu. Dali se dohromady na jaře roku 1974 v New Yorku ve čtvrti Queens. Pod vlivem jejich prapunkových současníků - New York Dolls a Stooges v čele s Iggy Popem, začali tvořit vlastní muziku. Typickým znakem jejich písní je maximální jednoduchost a chytlavé melodie na tři akordy.
Poprvé vystoupili 30. března 1974 v klubu The Performance Studio, koncert ovšem skončil fiaskem. Ramones více nakloněný byl v té době možná jediný undergroundový klub v New Yorku - CBGB´s (Zkratka Country,Bluegrass,Blues - tedy původního žánrového zařazení klubu).


V roce 1976 vydali první album s prostým názvem Ramones. Je překvapivé, že hned první písnička kterou kdy složili (písně na albu jsou řazené chronologicky), Blitzkrieg Bop, se stala největším hitem za celou jejich kariéru. Na desce se objevili i další hity: Judy is a Punk, 53rd & 3rd nebo předělávka klasického rock´n´rollu Let´s Dance. Další dvě desky Leave Home a Rocket to Russia(obě 1977), jsou natočeny ze stejného materiálu, nesou se proto ve stejné atmosféře a obě jsou vysoce ceněné, jako jedny z nejlepších punk rockových desek které kdy vznikly. Z hitů: Pinhead, Commando, Cretin Hop, Rockaway Beach a mnoho dalších.

Mnohem větší úspěch než v USA mají ovšem za oceánem, ve Velké Británii, kam v červenci 1976 vyjíždějí na turné. Toto turné inspirovalo např. Clash a Sex Pistols, kteří již za několik měsíců startují britskou punkovou revoluci.

Po dalším albu - Road to Ruin (1978), přichází změna bubeníka. Tommy Ramone nadále pokračuje jako producent a za bicí usedá Marc Bell jako Marky Ramone. Ani album Road to Ruin nepřináší komerční úspěch, proto je jako producent alba End of the Century (1980) přizván Phil Spector (spekuluje se, že byl dosazen i přes nesouhlas Ramones). End of the Century se stává sice nejlépe prodávanou ale možná také nejslabší deskou Ramones. Vliv Phila Spectora je dobře čitelný, písně jsou složitější a rafinovanější, ale půvab prvních desek jako by se někam ztratil. Album Pleasant Dreams už raději k produkci Philu Spectrovi nedali. V letech 1983 až 1987 střídá Markyho kvůli alkoholové závislosti Richie Ramone (vlastním jménem Richard Reinhardt). V tomto období nahrávají alba Subterranean Jungle (1983), Too Tough to Die (1985), Animal Boy (1986) a Halfway to Sanity (1987), která sice nejsou špatná, ale kvality prvních tří nedosahují.

V srpnu 1989 odchází zakládající člen, basák a textař Dee Dee Ramone(který poté neúspěšně zkouší prorazit se sólovým hip-hopovým projektem Dee Dee King). Jako nahráda za Dee Deeho přichází na chvíli Elvis Ramone, kterého po dvou koncertech střídá C.J. Ramone (vlastním jménem Christopher John Ward).
Úspěšným se stává následující album Mondo Bizarro (1992). O rok později vychází deska s názvem Acid Eaters a v roce 1994 vychází poslední album s příznačným názvem Adios Amigos!. Ramones po nahrání tohoto alba vyjeli na dlouhé rozlučkové turné při němž navštívili i Prahu. Poslední koncert se konal 6.srpna 1996 v Los Angeles.

Ramones se větších poct dočkali až po rozpadu: v roce 2001 byli zařazeni do Rock´n´Rollové Síně Slávy a 30.listopadu 2003 byla pojmenovaná po Joeym Ramonovi ulice v New Yorku.

Dnes již ze zakládajících členů žije pouze Tommy Ramone, všichni ostatní již odešli do Rock´n´rollového nebe. Joey Ramone umírá 15. dubna 2001 na rakovinu lymfatických žláz, Dee Dee Ramone zemřel 5.června 2002 na předávkování se heroinem a Johnny Ramone umírá 15. září 2004 na rakovinu prostaty.

Ramones, ačkoliv nejsou tak slavní jako např. Sex Pistols, ovlivnili spoustu muzikantů a bez nich by asi dnes zněl punk jinak.
Tommy Ramone
(Žije)
Johnny Ramone
(8. Říjen 1951 - 15. Září 2004)
Dee Dee Ramone
(18. Září 1952 - 5. Června 2002)
Joey Ramone
(19.Května 1951 - 15. Dubna 2001)
Zdroj: http://www.ramones.com/
Google.com + Wiki