Říjen 2006

Skins!

17. října 2006 v 22:07 | Raptus 69 |  Spřátelené projekty
(Rozhodně stojí za shlédnutí!)

Spojené Kmeny Anglie

17. října 2006 v 21:57 | Punkovej sněhulák |  Galerie
Originál. obrázek -> viz. Skarface (Francouzský Ska)

Banner webu

8. října 2006 v 21:09 Ostatní
Kód ikonky:

Koncert písecké punk-rockové kapely "STOPY V PÍSKU"

8. října 2006 v 18:34 | Punkovej sněhulák |  Akce!
Kdy: sobota 4.11.2006
Kde: Divadlo Pod čarou, Tyršova 28, Písek

Kdo: STOPY V PÍSKU + hosté

Net: Stopy v Písku, Divadlo pod čarou

Skinhead girl

6. října 2006 v 21:31 | Skins |  Galerie

Red Skins

6. října 2006 v 19:43 | Skins? |  Skinheads
Vznikly pod tvorboustejnojmenné skupiny. Jsou militantnějčí částí levicových odnoží skinheads. Od skinheads si převzaly jen image,hrdost a nesmlouvavost. U nás je jen několik jednotlivců. Nosí červené tkaničky a červenou bundu(není podmínkou).
+ Většinou jsou v R.A.S.H.(Red & Anarchy SkinHeads), tj. Společenství Rudých a Anarchystických Skinheadů.

Tradicionálové-Trojan skins

6. října 2006 v 19:11 | Skins? |  Skinheads
Tady nejsou tolik známí jako ve Velké Británii.O WP tvrdí že jim ukradli kult,vzhled...Ale pro spoustu lidí to v této době moc nezajímá,nebo to nevidí protože trojan skins zde moc není.Oblékaly se většinou do znaěek jako jsou Lonsdale,Ben Sherman,Fred Perry...Poslouchají většinou SKA a drží si stálé partnerské vztahy,práci a odporují drogám.

S.H.A.R.P.-skin head against racial prejudice

6. října 2006 v 18:44 | Skins? |  Skinheads
SHARP skins jsou pravým opakem WP a boneheadů.Vyvolávají konflikty s WP.Toto hnutí se brzo dostalo i do Evropy a díky tomu začaly vznikat i nové kapely,vydavatelství hudby a fanziny.SHARP se nijak neorganizovaly oproti WP ale občas navazovaly vztahy s anarchisty.Postojem se hodně blíží k tradičním skinheads.Udržují si myšlenku Punk And Skins united (Díky tomu že WP s punks vedou válku).

Nějaké další koncerty

4. října 2006 v 23:25 | Skins? |  Akce!

Kdy: 6.10.2006
Kdo: Fast Food Orchestra
Místo: České Budějovice-Marty´s Club

Kdy: 8.10.2006 od 20:00hod.
Kdo: Los Fastidios, Rozpor, Tí z Lode
Místo: Bratislava-Randal club

Kdy: 14.10.2006
Kdo: Basta Fidel,CMB 23,Green smatroll
Kde: MariánskéLázně-RC Morrison

Kdy:21.10.2006
Kdo: Sto zvířat
Kde: Zlín-Golem

Pozvánka na koncert PERKELE

4. října 2006 v 21:12 | Punkovej sněhulák |  Akce!

Zajímavý odkaz

4. října 2006 v 20:28 | Punkovej sněhulák |  Punks

Zemřel legendární pilot generál Fajtl

4. října 2006 v 20:15 | Punkovej sněhulák a spol. |  Články a aktuality
Ve věku 94 let zemřel 4.10.06 ráno generál František Fajtl, legendární pilot 2. světové války. Ve střešovické nemocnici podlehl dlouhé těžké nemoci.
F. Fajtl se zapojil do zahraničního odboje v Polsku, Francii a Británii. Byl velitelem leteckého stíhacího pluku, který působil v týlu nepřítele při Slovenském národním povstání.
Koncem války se zúčastnil operace k osvobození Ostravska. Byl dvakrát sestřelen. Fajtl byl po roce 1948 perzekvován a vězněn komunistickým režimem.
Čest jeho památce!

Rozdělění Punku

3. října 2006 v 20:39 Punks
PUNK
Punk vznikl v 70.letech v USA. Jako styl života se uchytil po celém světě.

PUNK ROCK
Muzika punkáčů (nejen) pro punkáče.
Počátkem 70. let se pokoušely New Yorské garážové kapely hrát jinou muziku než doposavaď, avšak pořádný říz to dostalo až v Anglii. První významnější kapelou byli Ramones (New York), potom Sex Pistols (Anglie) , The Clash (Anglie) a další kvanta punx group. První punkové texty byli o pivu, hospodě a podporovaly nedodržování řádů a povinností. Některé písničky byly jen o řvaní sprostých slov, ale později se punk dostal do jiných forem. Dále se Punk rozdělil na: Street-Punk, Anarchy-Punk, Oi!,NeoPunk, HardCore, aj. Tyto styly jsou buď rychlejší, pomalejší, vulgárnější, s jinými názory, apod.. Punková hudba je hodně rytmická, ale to nerozhoduje, jsou i melodické punx skladby . Punkovej styl je o nošení těch nejprovokativnějších věcí (barevné džíny, sichrhajcky, barevné věci, nášivky, barevná saka, nápisy na tričkách, a.t.d.) .Nejznámější Punkáči u nás: Visací zámek, Tři sestry, N.V.Ú., E!E, atd.

STREET-PUNK
Street-Punk je tak zvaný punk z ulice, protože se vyjadřuje o pouličních jevech. Hrají v něm často hudebníci, kteří znají jen pár akordů či not. Zpívají se v něm texty o pouličních bitkách, různé slogany a.t.d. U nás v Čechách má street punk nemalé zastoupení. Známou českou street-punkovou kapelou jsou K.o.S.

ANARCHY-PUNK
Je to punk vyjadřující anarchistické názory. Vystupuje proti společnosti, konzumnímu světu a rasismu. Slovo "Anarchy" zde vystupuje jako symbol chaosu. Známé Anarchistické skupiny (spolky) jako jsou CRASS (CONFLICT), FLUX OF PINK INDIANS či POISON GIRLS zastávají politickou myšlenku svobodného rozhodování a vyjadřování. Mnohé kapely přijímaly také vegetariánské stravování a brojili proti poškozování přírody.

CRUST
Historie
ZDE

OI!
"Oi!Oi!Oi!" řvali davy punků na koncertech THE EXPLOiTED. Tato hudba je něco jako druhá vlna Street - punku. Je jednoduchá ale úderná a má mnohdy jednoduchý refrén, který může opakovat dav nadšenců. Tento výraz (Pozdrav) vymyslela londýnská chuligánská kapela COCKNEY REJECTS ve své písni "Oi! Oi! Oi!". Oi znamená ve slangu "Hej ty". Texty tohoto stylu se motaly kolem dělnické třídy, piva, fotbalu, hospody, pouličního života, Punx & Skin a jiné. Na scénu se dostávají kapely tvrdšího ražení jako: SHAM 69, ANGELIC UP STARTS, INFA RIOT, ONE WAY SYSTEM, BLITZ, 4 SKINS, OI POLLOI(dnes hrající Anarcho-Punk), BUSINESS, a.j. Je o něco rychlejší než klasický punk a má více agresivnější texty. Tato hudba spojovala street punkery a skinheady.
/Oi= odpočítávání před písní na Reggae a Ska scéně postupně vžitý jako pozdrav mezi dělníky v Londýně/

Mnozí lidé si začali "hrát" na skins, ale použili k těmto názorům rasové předsudky a fašistickou myšlenku. Potom už stačilo, když nějaký tenhle magor zahajloval na fotbalovém zápase a už to bylo. Přišly masmédia a přišili hnutí Skins teorii, že bylo od počátků xenofobií. A jak je to z Oi! Scénou u nás? U nás v ČR začala Oi! Hrát na začátku 90 let skupina Orlík. Pod rouškou husistických textů vystupujících proti komunismu propagovali nacionalismus.

HARD CORE
HC je ještě tvrdší v mnoha případech než samotný Punk i přesto, že se zrodil v U.S.A. HC nezastupuje žádné názory a podporuje chaos. Tak to vypadlo i na hardcorovích koncertech. Publikum bylo smíšené: Punx, Skins, Metalisté, HardCorový fandové a k tomu halda reportérů. Často docházelo na HC koncertech k masitým rvačkám. Texty tohoto stylu jsou agresivní, vulgární a často i nesrozumitelné. Nejznámější HC bandy: DEAD KENNEDYS, DISCHARGE, MAU MAS, G.B.H., D.R.I., S.O.D., M.O.D., AGNOSTIC FRONT, CRO MAGS, CONFLICT, DEZINFEKCE, CRUCIFIX,....

------------------------------------------------------------------------------------------------

POP-PUNK (komerční shit)
Tak jako je pop-rock pop, který si hraje na rock, tak je i pop-punk pop, který si hraje na punk - jedná se o normální popové texty zřídka vystřídané textem punkový s velmi jednoduchou melodií, která je jediná spojuje s punkem. U nás jsou pop-punkovou skupinou např. Rybičky 48, Jaksi Taksi, atd..
Video vyjadřující co Punk je a není - ZDE


částečný zdroj: lujzcore.wz.cz, my-way.webz.cz,...

Bonehead

3. října 2006 v 20:20 | Skins? |  Skinheads
Spousta skupin v čele se Skrewdriver začáínají tvořit White Power music.Mají texty o vikinzích,cti,rytířích...S nacionalistickými názory se zvyšuje kriminalita a začínají se rozpoutávát útoky na lidi jiné barvy pleti.Takzvaní "ultrapravičáci" na sebe začaly stahovat pozornost médií a většina lidí to začíná odsuzovat.Od těchto ultrapravičáků se stále distancují nepolitičtí skinheads.Za první polovinu 80. ler se toto hnutí dostává i do zbytku evropy.Ale většinou je hnutí neofašistické.V německu se začíná měnit na neonacistické (hodně tu hraje roli i historie německa,kde to udělalo své).Evropští neonacisté sehrála roli i Blood and Honour club.Začínají se spojovat nenonacisté a neofašisté.Po krátké době se tento druh hnutí dostává i do Ameriky kde už rasismus má silné kořeny.Američtí Boneheadi se učastnějí akcí jako je například Hammer Skins,Amerikan nazi party...Skinheadům kteří smýšleli rasisticky a xenofobně se říkalo Boneheads.Jako odpor na rozmach rasismu vzniklo v roce 1986 v americkém New Yorku nové hnutí.

Punx & Skins Unite and WIN!

3. října 2006 v 19:31 | Punkovej sněhulák |  Galerie

Trojan skins

3. října 2006 v 14:04 | New Page 2 |  Galerie
SKINHEADS

Oi!

3. října 2006 v 14:01 | Skins? |  Skinheads
Po roce 1982 se některé rockové kapely začínají vracet k hospodským popěvkům Oi! (Oi! je hudba která vznikla kolem roku 1980 a hodně se podobá punku...Jedna z prvních kapel tohoto stylu se jmenovala Cockney Reject se svou písní Oi!Oi!Oi!,podle tohoto songu se pojmenoval i celý styl.).Tento styl spojoval Oi! skinheady a punkery.Hudba většinou byla o životě,pivu,na vzdor politice,fotbalu...Jinak Oi! používaly i ve Ska a Reggae skupinách misto odpočítávání.
Vžil se dokonce jako pozdrav britských dělníků.

Projekt Skinhead proti rasismu

3. října 2006 v 13:49 | Raptus69 |  Galerie

Stop..

2. října 2006 v 23:25 | Punkovej sněhulák |  Galerie
Stop

Skinheads

2. října 2006 v 21:11 | Skins? |  Skinheads
Toto hnutí vzniklo z těch dvou (pro některé "neslučitelné" )skupin mladé dělnické mládeže(Děti bílých anglických dělnických rodin a děti černých jamajských přistěhovalců).Vznikalo to jako nepolitické hnutí.Jako celkový protest na sociální problémy té doby.V té době byli Skinheads hrdi na to že jsou dělníky,někteří měly i sklony k Patriotismu.Kdežto všichni se stranily drogám,kterými se vyznačovaly většina hipies.Už jen vzhledem dávaly najevo svůj odpor k nim velmi krátkými sestřihy.Chodily i na fotbal kde se snažily vyvolávat rozbroje u fandů protivníka.Tito skins se nazývaly Boot Boys,ale o těch se tu zmíním zvlášť.Hudbu poslouchaly stejnou jako Hard Mods,ska a reggae.Po krátké době začaly páchat drobné výtržnosti a tím se začaly dostávat do konfliktů s policii.Mezi Skinheadskými "gangy" se začalo rozdělovat území a tím i pouliční rozbroje.Některé sskupiny skinheadů napadaly i studenty,homosexuály a občas i Pákistánce o kterých si myslely že jim berou práci,domovy a že mají jiné náboženství.
Na začátku 70 let se první vlna Skinheads zmírnila a opadla.K oživení došlo až se vznikem a rozmachem hnutí Punk.Státní krize té doby sebou přinesla i velké sociální problémy.V té situaci vzniká hnutí punk se kterým je spojená i punková hudba.S takzvanou Novou vlnou přichází i z části zapomenutí skinheads.Přestávají se ale chovat tak nepoliticky.Ćást z nich se dává na pravicové myšleni které měla na svědomí nezaměstanost té doby a bylo to přisuzováno právě přistěhovalcům,kteří jim "ubíraly" práci.Skinheads se pomalu z nepolitického hnutí mění na mírně politické a jeden z hlavních aktérů byl Ian Stuart Donaldson,který založil roku 1977 skupinu Skrewdriver.V oce 1979 zakládá malou politickou stranu jménem White Nois,o kterou se zajímala National Front (Národní strana).Po dvou letech se tato strana přejmenovala na stranu Blood and Honour club.